Yumurtlama Hesaplama Gebelik (hamilelik) oluşumu için uygun günlerinizi hesaplayını -bigebelik.com
Son adet tarihinizin (SAT) ilk günü:
SAT'tan bir önceki kanamanızın ilk günü:
SAT'tan iki önceki kanamanızın ilk günü:

Girdiğiniz verilere göre adet döngünüz yaklaşık gün sürüyor ve bir sonraki adetiniz muhtemelen tarihinde başlayacak.
Hamile kalmanız açısından şansınızın en yüksek olduğu günler: tarihi ile yumurtlama gününüz olan tarihi arasıdır.

Yumurtlama hesaplama cetveli veya ovulasyon hesaplama sistemi ile hamile kalmak için ideal zamanı bulabilir ve bu dönemde yaşayacağınız ilişkiler ile hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz. Yumurtlama hesaplama sistemi son 3 ay adet tarihlerini baz alarak gelecek adet dönemi ve muhtemel yumurtlama zamanını hesaplama yapar. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin genellikle ilk izledikleri methodlardan biri olan yumurtlama hesaplama sistemi düzenli olarak takip edilerek döllenme süreci bu tarihlerde denendiğinde sonuç veren ve gebelik oluşumu için olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir. Yumurtlama hesaplama yöntemi ile ortaya çıkan yumurtlama tarihleri öncesi erkek tarafından yapılacak 3 günlük cinsel perhiz sperm kalitesinin artmasına ve başarı oranının yükselmesine olanak sağlar. Yine yumurtlama hesaplama cetvelinde görülen tarihte uygun birleşme pozisyonu seçilmesi de  gebe kalma şansınızın artmasını sağlayacaktır.

Yumurtlama Hesaplama

Annelik ve babalık kısaca bir evlat sahibi olabilmek bu çiftlerin genelde arzuladıkları ve bazen acele ettikleri bir durum olabilmekte. Bu acelecilik ve beraberinde gelen sabırsızlık aslında doktorların çok fazla istemedikleri bir durumdur. Yumurtlama hesaplama ile tarih belirlense ve bireylerde bebek sahibi olmak için bir engel olmasa dahil bir çok zaman gebelik gerçekleşmez. Bunun bir çok sebebi olabilir ki  bunlardan en önemlisi çocuk yapma için şartlanarak oluşturulan strestir.

Ovulasyon Hesaplama

Profesyonel bir çözüm sürecinden önce 2 yıl beklenmesini tavsiye eden uzmanlar işte bu gibi sağlık dışındaki faktörlerin ortadan kalması için bu sürecin geçmesini isterler ve tam bu nokta da devreye yumurtlama hesaplama yöntemi ve gebe kalma için uygun cinsel pozisyonlar devreye girer. Çiftler bu 2 yıllık bekleme süresini uzun bularak yumurtlama hesaplama sistemi ile hamilelik için uygun cinsel pozisyonlarda deneme sürecine başlar ve gebelik oluşumu için çalışırlar. Yumurtlama hesaplama diğer bir değişle ovulasyon hesaplama bebek sahibi olmak açısından önemli bir yere sahiptir. Tüp bebek uygulamalarında yapılan işlemi doğal yolla yapmanın anahtarı diyebiliriz. Yumurtlama hesaplama sağlıklı çiftlerde bebek sahibi olma oranını ciddi miktarda artırmaktadır. Düzenli takip edildiğinde ise gebelik gerçekleşmesi çok yüksek bir ihtimaldir.

Özetlemek gerekirse yumurtlama hesaplama ile öğrenilen tarih uygun birleşme şekilleri ve düzenli uygulama ile sağlık her çift bebek sahibi olabilir.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formGönder