Hamilelik Hesaplama

gebelik haftası hesaplayıcı

Son adet tarihinizin ilk gününü girin:

Gün:

Ay:

Yıl:


Bu verilere göre şu anda hafta günlük hamilesiniz (±3 gün hatapayı!).

Bebeğinizin muhtemel doğum tarihi (yani 40 haftayı doldurduğu tarih) :
olarak belirlendi.


 

 

Hamilelik hesaplama ile gebelik döneminizin biteceği ve doğum gerçekleşeceği tarih olan muhtemel doğum günü hesaplanarak size sunulmaktadır. Kullanılan hesaplama yöntemi ile yapılan hamilelik hesaplama tarihi muhtemel yaklaşık bir sonuçtur. Hiçbir hamilelik hesaplama yöntemi size gerçek yada reel doğum zamanını veremez sadece tesadüf olarak muhtemel verilen tarihi denk gelebilecek doğumlar olabilir. Gebelik hesaplama veya hamilelik hesaplama gibi bir çok hesaplama sistemi ile öğrenilmek istenen doğum zamanı konusunda yapılan hesaplama sistemleri hep aynı metoda dayanır. Bunun için sağlıklı bir hamilelik hesaplama için yapmanız gereken bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek ve hesapla butonuna basmak.

Hamilelik hesaplama yapılarak doğum zamanı hakkında yaklaşık bir sonuç öğrenmek size bebeğiniz için yapacağınız doğum hazırlıklarında daha kolay bir plan yapma rahatlığı sağlayacaktır.

Hamilelik Hesaplama

Hesaplama sistemimizi kullanarak öğrendiğiniz tarih muhtemelen doktorunuz tarafından size verilecek tarih ile aynı olacaktır. Bu durum hamilelik hesaplama ile ilgili kullanılan sistemde bir sıkıntı olmadığını bze gösterecektir. Yapılan hamilelik hesaplama sonrası kaç haftalık hamileyim sorusu akla gelebilir. Bu durumda kaç haftalık hamileyim sorusuna yanıt almak için kaç haftalık hamileyim adlı makalemizi kullanarak hamilelik haftanızı öğrenebilirsiniz.

Anne adayları tarafından en çok yapılan aramalar arasında yer alan hamilelik hesaplama veya diğer bir değişle gebelik hesaplama muhtemelen kavuşma zamanına olan sürecin bitmesinin istenmesi ve doğum ile birlikte bebeğe olan kavuşma isteğinden kaynaklanmaktadır.

Bunların dışında hafta hafta hamilelik yazılarımızı takip ederek daha bilinçli bir hamilelik dönemi geçire bilir sizin ve bebeğinizin sağlığı için yaralı bilgilere ulaşabilirsiniz. Anne adaylarının özellikle de hamilelik döneminin başında bulunanlar için çok merak edilen bir diğer konu  ise bebek cinsiyetini öğrenmek ve buna göre kendini hazırlamaktır. Bebek cinsiyeti ise genelde 12. hafta ve 13. haftalarda belli olur ama bu süreç biraz uzun olduğu için genelde cinsiyet tahminleri farklı yöntemlerle yapılmaya çalışır ki bunların içinde en çok tercih edilen cinsiyet öğrenme sistemi çin takvimi ile yapılan cinsiyet belirleme veya hesaplama sistemidir. Bilimsel olarak kabul edilmeyen çin takvimi başarı oranı göz önüne alındığında oldukça rağbet gören bir cinsiyet hesaplama yöntemidir.

 

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formGönder