Gebelik Haftası Hesaplama gebelik haftası hesaplayıcı

Son adet tarihinizin ilk gününü girin:

Gün:

Ay:

Yıl:


Bu verilere göre şu anda hafta günlük hamilesiniz (±3 gün hatapayı!).

Bebeğinizin muhtemel doğum tarihi (yani 40 haftayı doldurduğu tarih) :
olarak belirlendi.


 

Gebelik haftası hesaplama ile sizlere yardımcı olabilmek için hazırlamış olduğumuz cetveli kullanarak kolay ve basit bir şekilde gebelik döneminizin kaçıncı haftasında olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki gebelik haftası hesaplama neden yapılır ve ne işe  yarar bunlar hakkında size kısa bir bilgilendirme de yapmak istiyoruz. Çoğunuz tahmin ettiği gibi  gebelik haftası bebeğinizin takibi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Gebelik haftası aynı zamanda bebeğiniz kaç haftalık olduğunu göstermekte ve tüm takip işlemleri  bu hesaplama üzerinden yapılmaktadır. Tabi bu hesaplama esas olan uzman doktorunuz tarafında size bildirilen haftadır. Bizim burada ki amacımız ise genel olarak hep merak edilen ve özellikle gebelik döneminin ilk haftalarında sıkça merak edilen “Kaç Haftalık Hamileyim” sorusunu bir yanıt bulunması yardımcı olmak ve bunun yanı sıra gebelik takibi ile ilgili hazırlanan hafta hafta hamilelik makalelerimizi okurken size faydalı olmasıdır.

Kaç Haftalık Hamileyim

Hesaplama cetvelini kullandığınızda sadece gebelik haftası hesaplama değil aynı zamanda muhtemel doğum haftası yada diğer bir değiş ile bebeğinizin doğum gününü de gösterdiğiniz göreceksiniz. Bu sayede hazırlık sürecinizde yapmanız gereken işleri rahatlıkla bir plan çerçevesinde yapa bilir. Belirli tarihlerde uygulanan periyodik testler hakkında önceden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüm anne adaylarımız için sağlıklı ve mutlu bir gebelik dönemi dilerken, bu bilgilerin sadece ön bilgilendirme için hazırlanan genel bilgiler olduğunu unutmamanızı ve kesinlikle doktorunuzun tavsiyeleri üzerine hareket etmenizi ve gebelik döneminizi mutlaka uzman hekimler kontrolünde geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formGönder